Idén ősszel összesen 5 mérkőzést rendeznek Csehországban, Finnországban és Németországban.
„Van egy listánk azokról a helyekről, ahová szeretnénk csapatokat vinni, meccseket játszani és piacokat fejleszteni” – mondta Bill Daly, az NHL második embere szerdán az NHL európai túrájával kapcsolatban. “Megállapodtunk ugyan egy Finnország, Svédország, Csehország rotációban, de én nem nyugodnék ebbe bele, mert szerintem ez valószínűleg rövid távon változni fog. Mindenkinek a fejében megvannak a kiemelt piacok. Az NHL vissza akar térni Londonba és ott meccset játszani, és úgy gondolom, hogy erről ugyanez a véleménye a játékosoknak és a szakszervezetüknek (NHLPA). London mellett Németország és Svájc is elsődleges célpont a nem túl távoli jövőben.”
Az NHL 2017-ben újította fel és tette rendszeressé az európai mérkőzéseit. Az azóta eltelt hét évben 20 alapszakasz-mérkőzést rendeztek Svédországban (nyolcat Stockholmban és egyet Göteborgban), hatot Finnországban (négyet Tamperében és kettőt Helsinkiben), ötöt pedig Csehországban (mindet Prágában). Ugyanezen időszak alatt összesen 13 előszezon-mérkőzést játszottak Európában, Ázsiában és Ausztráliában, ebből hármat Svájcban (kettőt Bernben és egyet Lausanne-ban), hármat pedig Németországban (egyet-egyet Münchenben, Berlinben és Kölnben).
A 2017 előtti időszakban csak elvétve rendeztek mérkőzéseket: még 2007-ben Londonban két, 2011-ben pedig Németországban egy alapszakasz-meccset hoztak tető alá, Svájcban pedig egyet sem. Ez utóbbi azért is meglepő, mert rendszerint az NLA volt az NHL-sztárok legnagyobb felvevőpiaca akkor, amikor a játékosok sztrájkoltak a tengerentúlon.
Teljesen más a helyzet Ausztráliával, ahová tavaly szeptemberben ruccant ki az NHL a Los Angeles és az Arizona jóvoltából. A csapatok, a játékosok és a teljes személyzet maximális elégedettséggel nyilatkozott a két melbourne-i mérkőzésről annak ellenére, hogy az utazás egyáltalán nem volt rövid. A problémát és ezzel együtt bármilyen jövőbeli mérkőzés megrendezést Melbourne-ben vagy esetleg Sydneyben tehát nem ez fogja akadályozni, hanem a NHL-szintű jégfelület elkészítése. Tavaly mindkét mérkőzést a tenisz egyik szentélyében, a Rod Laver Arenában tartották és a liga szakembereinek igen komoly problémát okozott NHL-minőségű jeget varázsolni. Nem véletlen, hogy egy újabb ausztráliai mérkőzés lehetősége kitérő választ adott Daly: “Óriási kihívás volt minőségi jeget készíteni. Mielőtt elköteleznénk magunkat itt vagy bármilyen másik hellyel kapcsolatban ahol nem jártunk, meg kell győződnünk arról, hogy tudunk-e jeget készíteni, mert semmiképpen nem akarjuk a játékosok egészségét kockáztatni, pláne nem az előszezonban.”
Idén öt mérkőzést rendeznek Európában. Szeptember 27-én a müncheni SAP Arenában a Buffalo Sabres csap össze a Red Bull Münchennel, majd október 4-én és 5-én már Prágában játszik alapszakasz-mérkőzést a New Jersey Devils ellen. Egy hónappal később, november elsején és másodikán Tamperében a Dallas Stars és a Florida Panthers találkozik majd, szintén az alapszakasz keretében.